فعالیت های انسان موجب سرطان در جانوران می شود. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 خرداد 1397 11:24. محققان تحقیقات جدیدی را در رابطه با تاثیرات فعالیت انسان ها بر جانوران وحشی انجام دادند که براساس آن، محیط زیست به واسطه فعالیت های انسانی به گونه ای تغییر می کند که موجب بروز سرطان در جانوران می شود. به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، پیش از این مشخص شده است که برخی از انواع ویروس ها محیط زیست خود را که همان سلول های بدن هستند، به گونه ای تغییر می دهند که موجب بروز سرطان در انسان می شود. بر ا ...

فعالیت های انسان موجب سرطان در جانوران می شود

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 خرداد 1397 11:24


 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سرطان
محققان تحقیقات جدیدی را در رابطه با تاثیرات فعالیت انسان ها بر جانوران وحشی انجام دادند که براساس آن، محیط زیست به واسطه فعالیت های انسانی به گونه ای تغییر می کند که موجب بروز سرطان در جانوران می شود. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، پیش از این مشخص شده است که برخی از انواع ویروس ها محیط زیست خود را که همان سلول های بدن هستند، به گونه ای تغییر می دهند که موجب بروز سرطان در انسان می شود.

 

بر اساس تحقیقات جدید در دانشگاه ایالت آریزونا، رویکرد انسان نیز شبیه به این ویروس ها است و ما هم محیط را به گونه ای تغییر می دهیم که مناسب ترین شرایط برای زندگی فراهم شود. اما این تغییرات، آثاری مختلف بر محیط باقی می گذارد که پیامدهای مخربی از جمله بروز سرطان در جانوران دارد.

 

برخی از این فعالیت های مخرب شامل ایجاد آلودگی های فیزیکی و شیمیایی در اقیانوس ها و رودخانه ها، انتشار تصادفی تشعشعات رادیو اکتیو صنایع هسته ای در اتمسفر و گسترش آلودگی میکروپلاستیک در زمین و دریا است.

 

علاوه بر این آلودگی نوری ناشی از تشکیل و گسترش شهرهای بزرگ موجب اختلالات هورمونی در بدن جانورانی می شود که در نزدیکی این شهرها زندگی می کنند.

 

اکنون محققان در تلاشند با توسعه نشانگرهای زیستی میزان شیوع سرطان در بین جانوران وحشی را اندازه گیری کنند.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه