مایکروسافت مرورگر جدید عرضه می‌کند

دلگرم- با توجه به این که ویندوز ۱۰ به گونه‌ای طراحی شده که در بازه وسیعی از ابزارهای مختلف اعم از گوشی‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و نیز کامپیوترهای رومیزی اجرا شود، هدف‌گذاری جدید مایکروسافت برای کسب مجدد سهم مرورگر خود در بازار کاملا مشخص است.

مایکروسافت مرورگر جدید عرضه می کند

شرکت مایکروسافت، در سیستم عامل آتی خود یعنی ویندوز ۱۰ یک مرورگر کاملا جدید را عرضه خواهد کرد.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز به نقل از وایرد، منابع ناشناسی که این خبر را منتشر نموده‌اند، از مرورگر جدید مایکروسافت با نام اولیه "اسپارتان" یاد کرده‌اند.
ارائه مرورگر جدید، مایکروسافت را از اشکالات فراوانی که در سال‌های اخیر گریبان‌گیر اینترنت اکسپلورر شده بود، خواهد رهاند.

مطابق این گزارش، مرورگر تازه مایکروسافت، سبک بوده و از این نظر مشابه "گوگل کروم" و همچنین "موزیلا فایرفاکس" خواهد بود.
این منابع خبری همچنین تصریح کرده‌اند که در زمان عرضه ویندوز ۱۰، مرورگر "اسپارتان" در کنار اینترنت اکسپلورر ارائه می‌شود.

با استقبال کاربران از کروم و فایرفاکس و نتیجتا افزایش سهم این دو مرورگر در میان کامپیوترهای رومیزی، در کنار مرورگر سافاری شرکت اپل و گوگل کروم و نیز مرورگر اندروییدی گوگل که بخش مهمی از بازار مرورگرهای موبایلی در اختیار گرفته‌اند، مرورگر اینترنت اکسپلورر عملا یکه‌تازی خود را از دست داد.

در گذشته، و زمانی که "اینترنت اکسپلورر" انتخاب نخست کاربران بود، بیش از نود درصد مدیریت تمامی ترافیک وب در کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها به تنهایی از آن این مرورگر بود، اما مطابق آنچه تحقیقات جدید نشان می‌دهد، اکنون این سهم در کامپیوترهای رومیزی به پنجاه و هشت درصد سقوط کرده، ضمن آن که در عرصه موبایل نیز این سهم تنها در حدود دو درصد است.

اکنون شرکت مایکروسافت با عرضه "اسپارتان" هر دو عرصه را مجددا هدف گرفته است.
با توجه به این که ویندوز ۱۰ به گونه‌ای طراحی شده که در بازه وسیعی از ابزارهای مختلف اعم از گوشی‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و نیز کامپیوترهای رومیزی اجرا شود، هدف‌گذاری جدید مایکروسافت برای کسب مجدد سهم مرورگر خود در بازار کاملا مشخص است.
البته هنوز معلوم نیست که آیا "اسپارتان" بر روی iOS شرکت اپل، اندرویید، و دیگر سیستم‌های عامل رقیب ویندوز اجرا خواهد شد یا نه،‌ اما احتمال آن از سوی کارشناسان می‌رود.

مایکروسافت مرورگر جدید عرضه می‌کند - تصویر 2
در دوره جدید و تحت مدیریت "ساتیا نادلا" مدیر عامل فعلی مایکروسافت، این شرکت متوجه شد که در جهان مدرن، نرم‌افزارهای خود را نباید به اجرا در ویندوز محدود نماید.
به عنوان مثال، در ماه مارس، مایکروسافت یک نسخه جدید از مایکروسافت آفیس برای iPad شرکت اپل عرضه کرد.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه