مبارزه با استرس به وسیله عینک گوگل

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

ایتنا – نرم‌افزار BioGlass با اندازه‌گیری ضربان قلب و بررسی وضعیت تنفس، می‌تواند میزان استرس کاربر را بسنجد.

مبارزه با استرس به وسیله عینک گوگل

گروهی از پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست (MIT) نرم‌افزار جدیدی برای عینک هوشمند گوگل طراحی کرده‌اند که قادر است میزان استرس و تنش‌های عصبی کاربر را اندازه‌گیری کند.

این نرم‌افزار که بایوگلس (BioGlass) نام دارد، با اندازه‌گیری ضربان قلب و بررسی وضعیت تنفس کاربر، شرایط روحی او را از نظر دچار شدن به استرس و اضطراب مورد بررسی قرار می‌دهد.

مبارزه با استرس به وسیله عینک گوگل - تصویر 2


به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، این نرم‌افزار کار خود را با داده‌هایی که از ژیروسکوپ، دوربین جلویی و سنسورهای تعبیه شده در عینک به دست می‌آورد، انجام می‌دهد.

ژیروسکوپ وسیله‌ای برای اندازه‌گیری جهت و لرزش است.

جالب اینجاست که اگر میزان استرس فرد بالا باشد، این نرم‌افزار نحوه ایجاد احساس آرامش را به فرد توضیح داده و زمان لازم برای انجام این کار به گونه‌ای که سلامتی وی به خطر نیفتد را گوشزد می‌کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه