مخالفت کارگروه فیلترینگ با تعطیلی سایتهای خبری

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

تصمیم‌گیری درباره سایتها بر عهده کارگروه است

دلگرم- با وجود تعدد سایت‌های فیلترشده، هنوز هم معلوم نیست کدام ارگان یا نهاد وظیفه فیلترینگ را برعهده دارد.

مخالفت کارگروه فیلترینگ با تعطیلی سایتهای خبری

عضو کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ گفت: بر اساس مصوبات قانونی مجلس وظیفه پالایش سایتهای اینترنتی برعهده کارگروه تعیین مصادیق است از این رو وظیفه تصمیم گیری درباره سایتهای خبری نیز بر عهده این کارگروه است.

به گزارش دلگرم به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدرضا آقامیری درباره اقدام وزارت ارشاد نسبت به فیلترینگ برخی سایتهای خبری گفت: در رابطه با مسدودسازی سایتهای خبری توسط وزارت ارشاد شبهه قانونی وجود دارد. از طرفی هیأت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد می گوید به دلیل اینکه خبرگزاری و سایتهای خبری زیر مجموعه این نهاد هستند تصمیم گیری درباره تعطیل شدن آنها نیز باید به عهده هیأت نظارت باشد.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر بر اساس مصوبات مجلس، وظیفه تعطیلی هر سایتی بر عهده کارگروه تعیین مصادیق است. قانون پیش بینی کرده که این کارگروه در زمینه فیلترینگ تصمیم گیری کند.

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با تأکید براینکه سایتهای ذیربط ثبت سازمانی نداشتند و تنها کارگروه می تواند درباره آنها تصمیم بگیرد، گفت: ما با این مسدود سازی به شدت مخالف هستیم. این کار به هر حال نقض غرض است. از دولت اعتدال انتظار نمی رود آزادی مطبوعات را زیر پا بگذارد . البته قبول داریم که حجمه زیادی به دولت وارد می شود از این رو به دولت توصیه می کنیم سعه صدر بیشتری داشته باشد و اعتدال را رعایت کند.

وی اظهار داشت: کارگروه بر این عقیده است که حتی اگر هیأت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد بخواهد نسبت به تعطیلی سایت خبری اقدام کند، باید بر اساس دستور مراجع قضایی این کار را انجام دهد و در واقع هیأت نظارت بر مطبوعات نمی تواند رأسا نسبت به این موضوع اقدام کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه