تاریخ انتشار : چهارشنبه, 13 آبان 1394 14:25. منطقه‌ای با ویژگی‌های زمین شناختی منحصر بفرد به احتمال زیاد مکان فرود سفینه فضایی و ساخت زیستگاه مسافران سیاره مریخ می‌َود. کارشناسان فضاشناسی یک منطقه در سیاره مریخ را برای سکونت انسان‌ها بر سطح این سیاره شناسایی کرده‌اند. گفتنی است،‌ منطقه Deuter Onilus Mensae می تواند منطقه‌ای ایده‌آل برای سکنی فضانوردان پناهگاه باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهند، این منطقه بر اساس مشاهدات دارای بلور‌های یخی است و چنانچه این بلورها متشکل از قطرات آب باشند، می‌توانند س ...

منطقه‌ای از سیاره مریخ که زیستگاه تمدن زمینی‌ها است + تصاویر

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 13 آبان 1394 14:25


منطقه‌ای با ویژگی‌های زمین شناختی منحصر بفرد به احتمال زیاد مکان فرود سفینه فضایی و ساخت زیستگاه مسافران سیاره مریخ می‌َود.

کارشناسان فضاشناسی یک منطقه در سیاره مریخ را برای سکونت انسان‌ها بر سطح این سیاره شناسایی کرده‌اند.
گفتنی است،‌ منطقه Deuter Onilus Mensae می تواند منطقه‌ای ایده‌آل برای سکنی فضانوردان پناهگاه باشد.
 

 اخبار , اخبار علمی, سیاره مریخ

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این منطقه بر اساس مشاهدات دارای بلور‌های یخی است و چنانچه این بلورها متشکل از قطرات آب باشند، می‌توانند سبب زنده نگه داشتن فضانوردان در شرایط سخت آب و هوایی شوند.

 

کارشناسان اعتقاد دارند بهترین مکان برای فرود سفاین فضایی در سیاره مریخ دشت Mensae است زیرا مملو از یخچال‌های طبیعی باستانی و قطرات بلور آب است.

 

اخ��ار , اخبار علمی, سیاره مریخ

 

آژانس فضایی ایالات متحده اعلام کرده است خطرات بهداشتی سلامت فضانوردان اعزامی به سیاره مریخ را تهدید می‌کند.
بر اساس تخیمن‌های زده شده پروژه سفر به سیاره مریخ در دهه 2030 اجرایی خواهد شد و حال آژانس فضایی در تلاش است تا شرایط زنده نگه داشتن فضانوردان و حفظ امنی جانی و سلامت روحی آنها را تامین کند .

 

اخبار , اخبار علمی, سیاره مریخ

 

از جمله مشکلات فضانوردان در راه سفر به سیاره مریخ انزوای شدید است که می‌تواند منجر به مشکلات اعصاب و روان شود، همچنین ضعیف شدن استخوان‌ها، عضلات،‌ضعف بینایی، بروز انواع سرطان به خاطر در معرض تشعشات کیهانی قرار گرفتن، آسیب سیستم اعصاب مرکزی، آب مروارید و ناباروری می‌توان اشاره کرد .

 

کارشناسان اعتقاد دارند باید تمامی مسائل مربوط به حفظ امنیت جانی و سلامت اعصاب و روان فضانوردان تا سال 2030 حل شود و سپس اقدام به راه‌اندازی این سفر شود.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه