مهمترین اختراعات بشر در حوزه پزشکی/ نوآوریهایی برای نجات جان انسانها

مهمترین اختراعات بشر در حوزه پزشکی/ نوآوریهایی برای نجات جان انسانها


اخبار,اخبار علمی,اختراعات جدید

اخبار علمی - مهمترین اختراعات بشر در حوزه پزشکی/ نوآوریهایی برای نجات جان انسانها

هر ساله نوآوری های بسیاری در حوزه علوم مختلف انجام می شود اما برخی از نوآوری ها می توانند زندگی انسان ها را دستخوش تغییرات بنیادی کنند.

محققان و مخترعان با تحقیقات و مطالعات خود به دنبال راه حل هایی برای تسهیل شدن زندگی انسان ها یا حذف بسیاری از موانعی هستند که در مسیر زندگی آنها قرار گرفته اند. اما بسیاری از نوآوری ها و گجت ها در حوزه پزشکی می توانند تغییرات بنیادی و اساسی را در زندگی انسان ها بر جای داشته باشند. در سال 2014 میلادی نیز اختراعات، نوآوری و گجت ها بسیاری در این گروه قرار گرفتند که با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال به معرفی آنها پرداخته می شود.


* سمعکی متفاوت برای کاربران اپل
در عصر مدرنیته، تمام تجهیزات و وسایل ارتباطی نیز رنگ و بوی مدرنیته به خود می گیرند. در سال جاری، سمعکی ساخته و روانه بازار شد که با سمعک های موجود در بازار تفاوت های بسیاری داشت تا سمعک سال 2014 میلادی رنگ و بوی مدرنیته را داشته باشد.

 

اخبار,اخبار علمی,اختراعات جدید

 
این سمعک برای کاربران تلفن های هوشمند اپل ساخته شده تا با نصب یک نرم افزار به سادگی بتوانند ارتباط بین تلفن همراه و سمعک را برقرار کرده و کنترل صداهای اطراف یا میزان صدا را تغییر دهند. در این صورت، سمعک از حالت سنتی خود خارج شده و تبدیل به یک هدفون می شود.


* ساخت کوچکترین و سریعترین نانوموتور جهان
اختراع نانوموتورها، یکی دیگر از مهمترین نوآوری های سال جاری نام گرفته است زیرا این اختراع توانست تغییر شگرفی را در نجات زندگی انسان ها ایفا کند. این موتور در حدی کوچک است که می تواند در درون یک سلول قرار گرفته و برای انتقال داروهای خاص یا هدف قرار دادن سلول های سرطانی مورد استفاده قرار گیرد. از مهمترین ویژگی های این نانوموتورها می توان به سرعت بالا،  عمر طولانی و همینطور عدم هدف گرفتن سلول های سالم اشاره کرد.

 

اخبار,اخبار علمی,اختراعات جدید

 

* اکسو اسکلت
اکسو اسکلت به گجت پوشیدنی اطلاق می شود که معلولان با پوشیدن آن می توانند فعالیت های مکانیکی خود را با استفاده از نیروی ذهن انجام دهند. پروژه با این امید پیش می رود که قدرت دوباره راه رفتن را به معلولان بخشیده و معلولان با پوشیدن این روبات قادر به راه رفتن مجدد باشند. اولین  اکسواسکلت در بازی های جام جهانی دیده شد.

 

اخبار,اخبار علمی,اختراعات جدید

 

* اسمارت فونی برای تشخیص آب سیاه چشم
آب سیاه، یکی از بیماری های چشمی است که مبتلایان با فشار داخلی چشم مواجه می شوند و در صورتی که این موضوع دیر تشخیص داده شود، می تواند به بینایی شخص آسیب بزند. محققان دانشگاه استنفورد با کاشت متفاوتی از یک سنسور توانستند سطح فشار داخلی چشم را با یک اسمارت فون هوشمند کنترل کنند.

 

اخبار,اخبار علمی,اختراعات جدید

 

اخبار علمی - مهر
 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه