تاریخ انتشار : شنبه, 18 فروردین 1397 14:28. محققان با بررسی میمون‌های برفی دریافتند که این موجودات برای رهایی از استرس به حمام آب گرم می‌روند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، داشتن یک حمام گرم یک راه مطمئن برای دور کردن استرس است. اما به نظر می‌رسد مزایای آن تنها به انسان محدود نمی‌شود. محققان به تازگی دریافته‌اند که "میمون‌های برفی" در ژاپن نیز برای استراحت و ریلکس کردن از چشمه‌های آب گرم استفاده می‌کنند. این پستانداران موسوم به ماکائوهای ژاپنی که با صرف نظر از حیوانات ساکن قطب شمال، ...

میمون‌ها برای کاهش استرس به چشمه‌های آبگرم می‌روند!+ عکس

تاریخ انتشار : شنبه, 18 فروردين 1397 14:28


محققان با بررسی میمون‌های برفی دریافتند که این موجودات برای رهایی از استرس به حمام آب گرم می‌روند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، داشتن یک حمام گرم یک راه مطمئن برای دور کردن استرس است. اما به نظر می‌رسد مزایای آن تنها به انسان محدود نمی‌شود. محققان به تازگی دریافته‌اند که "میمون‌های برفی" در ژاپن نیز برای استراحت و ریلکس کردن از چشمه‌های آب گرم استفاده می‌کنند.

 

این پستانداران موسوم به ماکائوهای ژاپنی که با صرف نظر از حیوانات ساکن قطب شمال، شمالی‌ترین پستانداران اولیه ساکن روی زمین هستند، به علاقه وافر خود به چشمه‌های گرم در ناحیه شمالی منطقه ناگانوی ژاپن شناخته می‌شوند و گردشگران برای دیدن آنها به این منطقه روانه می‌شوند.

 

اولین بار در سال 1963 یک میمون در کنار هتلی در این منطقه وارد آب شد و شروع به شست و شوی خود کرد. از آن به بعد میمون‌های دیگر این رفتار را تقلید کردند و تعدادشان آنقدر زیاد شد که مسئولان ناچار به ساخت یک حمام آب گرم مخصوص میمون‌ها شدند.

 

تاکنون ت��ور می‌شد که این میمون‌ها برای گرم کردن خود در ماه‌های سرد زمستان، زمانی که برف منطقه را می‌پوشاند، از این چشمه‌های آب گرم استفاده می‌کنند، اما کارشناسان موسسه تحقیقاتی "پرایمیت"(Primate) در دانشگاه "کیوتو" با مطالعه 12 میمون برفی ماده از سال 2014 دریافتند که این کار آنها چیزی فراتر از گرم شدن است.

 

"رافائلا سایوری تاکشیتا"، یکی از محققان گفت: این مطالعه نشان داد حمام کردن در چشمه‌های آب گرم نه تنها برای انسان، بلکه برای میمون‌های ژاپنی نیز مفید است.

 

محققان نوع حمام کردن میمون‌ها را بررسی کردند و مدفوع آنها را برای اندازه‌گیری "گلوکوکورتیکوئید"، هورمونی که با افزایش استرس، تولید آن بیشتر می‌شود، آزمایش کردند.

 

آنها دریافتند که سطح استرس در میان میمون‌های بین 5 تا 24 ساله، به طور متوسط بعد از حمام حدود 20 درصد پایین‌تر است.

 

"تاکشیتا" معتقد است که حمام آب‌گرم ممکن است مزایای بیشتری از جمله افزایش باروری و طول عمر، برای این نوع میمون‌ها داشته باشد.

 

وی گفت: ما همچنین می‌خواهیم رابطه بین حمام کردن و تولید مثل و طول عمر آنها را در آینده بررسی کنیم.

 

زمستان‌های سخت ژاپن هیچ مشکلی برای این حیوانات ایجاد نمی‌کند. این میمون‌ها دارای پوشش بلندتر و ضخیم‌تر از دیگر گونه‌های میمون‌ها هستند که برای هوای سرد مناسب است.

 

آن‌ها می‌دانند که چشمه‌های آب گرم دمای بدنشان را حفظ می‌کند، که برای زنده ماندن ضروری است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,میمون‌ها

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,میمون‌ها

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,میمون‌ها

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,میمون‌ها

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,میمون‌ها

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه