تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 اسفند 1394 10:26. تلسکوپ هابل تصاویر شگفت‌انگیزی درباره آینده می فرستد. به گزارش باشگاه خبرنگاران ،دوست دارید بدانید کره زمین به چه شکل نابود می‌شود؟. این تصویری است که ناسا با تلسکوپ هابل در سال 2009 گرفته که ادعا می‌شود تصویر کلی و کوچکی از آینده جهان است. این تصویر ستاره‌ای موسوم به کوهوتک 4-55 است که در حال مرگ است. این تصویری است که نشانگر اتفاقی است که وقتی عمر خورشید به پایان برسد برای آن هم می‌افتد. این تصویر زیبا به نظر می‌رسد و 4 هزار و 600 سال نوری فا ...

ناسا تصاویری از نابودی کره زمین در آینده را به نمایش گذاشت (+تصاویر)

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 اسفند 1394 10:26


تلسکوپ هابل تصاویر شگفت‌انگیزی درباره آینده می فرستد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،دوست دارید بدانید کره زمین به چه شکل نابود می‌شود؟

این تصویری است که ناسا با تلسکوپ هابل در سال 2009 گرفته که ادعا می‌شود تصویر کلی و کوچکی از آینده جهان است. این تصویر ستاره‌ای موسوم به کوهوتک 4-55 است که در حال مرگ است.

 

اخبارعلمی,خبرهای علمی,ناسا

 

این تصویری است که نشانگر اتفاقی است که وقتی عمر خورشید به پایان برسد برای آن هم می‌افتد. این تصویر زیبا به نظر می‌رسد و 4 هزار و 600 سال نوری فاصله دارد و در حال سوختن است و هر چه که نزدیکش باشد را هم می‌سوزاند.

 

اخبارعلمی,خبرهای علمی,ناسا

 

گفته می‌شود قبل از اینکه این اتفاق در ستاره‌های اطراف ما بیافتد حدود 5 میلیارد سال فرصت داریم و اگر خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم تا آن زمان سیاره دیگری را در کهکشانی بسیار دورتر از آنچه هستیم برای زندگی خواهیم یافت.

البته تا پیش از این تصور می‌شد دنیای ما تا 22 میلیارد سال دیگر باقی خواهد ماند. البته همان طور که جهان بزرگتر می‌شود و گسترش می‌یابد انرژی سیاه بیشتری هم تولید می‌شود که باعث می‌شود این فرایند سریعتر شود.

 

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه