نجات‌یافتگان ابولا، تجارب خود را به صورت الکترونیکی منتشر می‌کنند

ایتنا – راهکار جالبی که یونیسف پشت آن است.

نجات یافتگان ابولا، تجارب خود را به صورت الکترونیکی منتشر می کنند

آن دسته از شهروندان آفریقایی که توانسته‌اند از بیماری کشنده ابولا جان سالم به درد ببرند، می‌توانند با تمهیداتی که سازمان ملل اندیشیده است، تجربه خود را از این بیماری کشنده در اختیار دیگران قرار دهند.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، این کار از طریق اپلیکیشن‎های نصب شده بر تلفن همراه صورت می‌گیرد.

این اپلیکیشن‌ها توسط صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) تهیه و عرضه شده است و هدف از آن، بالا بردن سطح آگاهی‌ها نسبت به این بیماری و راه‌های مبارزه با آن عنوان گشته است.

ابولا یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های شناخته به شمار می‌رود.

سازمان بهداشت جهانی در گزارش اخیر خود، تعداد جان‌باختگان این بیماری را بیش از ۷۹۰۰ تن اعلام کرد و افراد مبتلا را نیز بیش از ۲۰ هزار نفر براورد کرده که بیشتر این عده در سه کشور آفریقایی گینه، سیرالئون و لیبریا زندگی می‌کنند.

موسسه پل آلن، هزینه این پروژه خیریه را تقبل نموده است.

پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت است که در سال ۱۹۷۵ به کمک بیل گیتس، این شرکت را تاسیس نمود.
موسسه مزبور ۱۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با ابولا اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش، به افرادی که در سه کشور فوق از این بیماری نجات یافته‌اند، تلفن‌های همراه هوشمندی که مجهز به این اپلیکیشن‌هاست تحویل می‌شود و آنها با استفاده از برنامه‌های نصب شده می‌توانند یافته‌ها و اطلاعات خود در خصوص مقابله با ابولا را در اختیار دیگران قرار دهند.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه