نرم افزار جاوا در سراشیبی امنیتی؛ به روز رسانی به نسخه ۷ اجباری است

نرم افزار جاوا در سراشیبی امنیتی؛ به روز رسانی به نسخه ۷ اجباری است - تصویر 1

نرم افزار جاوا در سراشیبی امنیتی؛ به روز رسانی به نسخه ۷ اجباری است

امنیتِ بخشی از سه میلیارد دستگاهی که در سراسر دنیا نرم افزار جاوا را نصب کرده اند در حال بدتر شدن است و به واسطه حفره های امنیتی که هرگز اصلاح نمی شوند خرابی اوضاع با سرعت بیشتری اتفاق می افتد.

 
بیشترین حملات از طریق نسخه ۶ جاوا انجام می شود یعنی همان نسخه ای که از سال گذشته شرکت اوراکل، صاحب امتیاز جاوا، پشتیبانی از آن را متوقف کرده ولی همچنان کاربران زیادی به استفاده از آن ادامه می دهند.
 
گزارش ها حاکی ست که توسعه دهندگان بدافزارها با مهندسی معکوس وصله های امنیتی که شرکت اوراکل برای نسخه ۷ جاوا ارائه می کند به ضعف های نسخه ۶ پی می برند، و چون نسخه ۶ دیگر از پشتیبانی خارج شده می توانند به سیستم هایی که آن را نصب دارند نفوذ کنند.
 
این قضیه آ��قدر جدی و بزرگ است که یکی از متخصصان امنیت اطلاعات آن را به استخری بزرگ از کاربران آسیب پذیر تشبیه می کند که هیچگاه مشکل امنیتی شان حل نمی شود.
 
با این اوصاف به روز کردن نرم افزار جاوا به نسخه ۷ ضروری ست؛ ولی کسانی که به هر دلیلی این کار برای شان مقدور نیست باید مسائل امنیتی را بسیار سفت و سخت تر از قبل رعایت کنند و حتی در صورت امکان ارتباط سیستمی که با نسخه های قدیمی جاوا کار می کند را از اینترنت قطع کنند.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه