نسل جدید کلاچ‌های ایرانی با بازار آمد/ نیمه اتوماتیک شدن خودروها

نسل جدید کلاچ‌های ایرانی با بازار آمد/ نیمه اتوماتیک شدن خودروها


اخبار ,اخبار علمی ,کلاچ‌های ایرانی

 

اخبار علمی - توسط یک شرکت دانش بنیان؛
نسل جدید کلاچ‌های ایرانی با بازار آمد/ نیمه اتوماتیک شدن خودروها

یک شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری کرمانشاه موفق به نیمه اتوماتیک کردن خودرو توسط نسل جدید کلاژها شده است با نصب این کلاژها خودروی معمولی به خودروی نیمه اتوماتیک تبدیل می شود.

فرامرز امیری - مدیرعامل شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نسل جدید کلاچ های اتوماتیک که می تواند هر خودرویی را به خودرویی نیمه اتوماتیک تبدیل کند توسط شرکت ما ساخته شد.

وی عنوان کرد: این سیستم روی کلاچ نصب می شود و از طریق کامپیوتر خودرو و دکمه ای که بر روی سر دنده قرار می گیرد، عملیات کلاچگیری را به صورت اتوماتیک می کند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه با نصب کلاچ اتوماتیک دیگر نیازی به کلاچ گیری نیست، افزود: عملیات کلاچ گیری تنها با فشار دادن دکمه صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: تا کنون کلاچ هایی برای نیمه اتوماتیک کردن خودرو وجود نداشت ولی نسلی از کلاچ های برقی که از آلمان و چین وارد می شده را برای خودروها استفاده می کردند که به هیچ وجه با کارکرد این کلاچ ها آشنایی نداشتیم.

امیری خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانیم کلاچ های اتوماتیک را تولید کنیم توانستیم با بدست آودرن دانش فنی ساخت کلاچ های اتوماتیک، نسل جدید کلاچ ها را در ایران تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این کلاچ ها تجاری سازی شده اند، توضیح داد: این کلاچ ها می توانند بر روی هر خودرویی نصب شوند.
اخبار علمی - مهر

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه