هشدار متخصصان نسبت به آسیب پذیری های اصلاح نشده در جاوا 6

دلگرم- کسب و کارهایی که قادر نیستند جاوا نسخه 6 را بر روی سیستم های خود به روز رسانی نمایند، در برابر حملات هکرها آسیب پذیر هستند.

هشدار متخصصان نسبت به آسیب پذیری های اصلاح نشده در جاوا 6

گروهی از متخصصان امنیت هشدار داده اند: کسب و کارهایی که قادر نیستند جاوا نسخه ۶ را بر روی سیستم های خود به روز رسانی نمایند، در برابر حملات هکرها آسیب پذیر هستند.

آخرین اصلاحیه برای پلت فرم جاوا نسخه ۶ در ماه آوریل توسط اوراکل منتشر شد. این مشکل با نام CVE-۲۰۱۳-۲۴۶۳ شناسایی شده است و در رده امنیتی "بحرانی" قرار دارد.

به گزارش دلگرم به نقل از مرکز ماهر،‌ با توجه به راهنمایی امنیتی منتشر شده، این آسیب پذیری تنها از طریق برنامه های کاربردی Java Web Start و اپلت های جاوا که در sandbox قرار دارند می تواند مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

در حالی که کاربران جاوا ۶ نسبت به این مشکل آسیب پذیر می باشند، این مشکل در جاوا ۷ برطرف شده است.

Timo Hirvonen، تحلیلگر ارشد شرکت امنیتی F-Secure اظهار داشت: در حال حاضر این مساله بسیار با اهمیت می باشد زیرا بسته سوء استفاده کننده Neutrino از آسیب پذیری های جاوا سوء استفاده می کند.

این بسته به منظور دانلود بدافزار بر روی سیستم های کامپیوتری از رخنه های موجود در جاوا سوء استفاده می کند. مهاجم می تواند کد دلخواه خود را بر روی سیستم اجرا کند و سیستم را به بدافزار آلوده نماید.

با این حال مشکلی که در رابطه با این به روز رسانی ها وجود دارد آن است که برنامه های کاربردی حیاتی برای کسب و کارها در سیستم های قدیمی ممکن است قادر نباشند این به روز رسانی ها را اعمال نمایند.

در عوض شرکت ها باید از طریق مرورگرهایی که سرویس لیست سفید اپلت های جاوا را پشتیبانی می کنند مانند گوگل کروم و IE، خطر را کاهش دهند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه