تاریخ انتشار : پنج شنبه, 03 خرداد 1397 20:27. کارشناس نجوم از شروع فصل رصدی سیاره مشتری خبر داد و گفت: این رویداد تحت عنوان «مقابله» نام دارد که با غروب خورشید، سیاره مشتری طلوع می کند. علی آزادگان در گفتگو با مهر در خصوص رویداد نجومی مقابله سیاره مشتری و خورشید اظهار کرد: مقابله زمانی رخ می دهد که فصل رصدی آن سیاره آغاز شود. وی با بیان اینکه این روزها فصل رصدی سیاره مشتری شروع شده است، بیان کرد: این شب ها می توان سیاره مشتری را به هنگام غروب خورشید رصد کرد؛ این دو سیاره و ستاره به فاصله ۱۸۰ ...

همزمانی غروب خورشید با طلوع مشتری

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 03 خرداد 1397 20:27


اخبار,اخبار علمی,همزمانی غروب خورشید با طلوع مشتری

کارشناس نجوم از شروع فصل رصدی سیاره مشتری خبر داد و گفت: این رویداد تحت عنوان «مقابله» نام دارد که با غروب خورشید، سیاره مشتری طلوع می کند.

علی آزادگان در گفتگو با مهر در خصوص رویداد نجومی مقابله سیاره مشتری و خورشید اظهار کرد: مقابله زمانی رخ می دهد که  فصل رصدی آن سیاره آغاز شود.

 

وی با بیان اینکه این روزها فصل رصدی سیاره مشتری شروع شده است، بیان کرد: این شب ها می توان سیاره مشتری را به هنگام غروب خورشید رصد کرد؛ این دو سیاره و ستاره به فاصله ۱۸۰ درجه از یکدیگر قرار می گیرند و به راحتی می توان مشتری را رصد کرد.

 

به گفته این کارشناس نجوم، بدین واسطه رصد سیاره مشتری در این شبها به راحتی انجام می گیرد و تا دو هفته دیگر ادامه دارد.

 

آزادگان با بیان اینکه رصد سیاره مشتری در آسمان با چشم غیر مسلح امکان پذیر است، عنوان کرد: اواسط هفته آینده ماه در کنار سیاره مشتری قرار می گیرد و می توان به راحتی ماه و مشتری را همزمان رصد کرد.

 

وی تاکید داشت: این شبها فرصتی است که سیاره مشتری را بهتر رصد کرد و زمانی برای عکاسی را برای علاقمندان فراهم می کند.

 

سیاره مشتری پنجمین سیاره از خورشید و بزرگ‌ترین سیاره  درسامانه خورشیدی است. این سیاره غول گازی با جرم یک هزارم خورشید است، ولی جرمی دو و نیم برابر تمامی دیگر سیاره‌های منظومه شمسی دارد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه