وقتی جنین گوش‌هایش را تیز می‌کند

وقتی جنین گوش‌هایش را تیز می‌کند

 

شهرزاد:به نظر می‌رسد نگرانی مداوم مادر در دوران بارداری موجب ترشح هورمون‌هایی می‌شود که عامل فشار روحی هستند و بر اثر نفوذ این هورمون‌ها به درون جفت، حالت مادر به کودک منتقل می‌شود. این احساس دلبستگی دوگانه بیشترین حالت رضایت را طی دوران بارداری در او به وجود می‌آورد. بنابراین سعی کنید هر روز نشانه ای از این دلبستگی خود را به همسرتان نشان دهید.

 

با یک شاخه گل، یک لبخند، یک نگاه محبت‌آمیز، انجام کاری که او را خشنود می‌کند، به عهده گرفتن بخشی از کار خانه، تفریح کردن بیرون از خانه و انجام کاری که صرفا به خاطر او باشد یا هر کاری که به او این پیام را ابلاغ کند که: «من می خواهم تو دوران بارداری راحت‌تری را بگذرانی.»

 

با گذشت هرماه مادر حضور کودک را بیشتر در درون خود احساس می‌کند، در حالی که شما می‌توانید به راحتی از این ماجرا کنار بمانید زیرا بدن شما دچار هیچ تغییری نمی شود. یکی از راه هایی که شما را واقعا با کودک‌تان پیش از تولد پیوند می‌دهد این است:

«با کودک خود پیش از اینکه متولد شود صحبت کنید.»

 

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که کودکان پیش از تولد (در حدود ? ماهگی یا حتی زودتر) صداهای بیرون از رحم مادر را می‌شنوند. برخی از محققان بر این باورند که ممکن است کودک پیش از تولد، عملا صدای پدر را بهتر از صدای مادر بشنود زیرا مایع آمنیوتیک، صدای مردانه را که دارای فرکانس پایین است بهتر از صدای زنانه تشدید می‌کند. صحبت کردن با کودک متولد نشده‌تان راه را برایتان هموار کرده و کار گفتگوی شما را با او پس از تولد راحت‌تر خواهد کرد.

 

مطالعات نشان داده است کودکانی که پدران‌شان پیش از تولد با آن‌ها صحبت کرده‌اند بعد از تولد نیز نسبت به صدای پدرشان واکنش بیشتری نشان داده‌اند و این امر شاید به دلیل آن بوده که صدای پدر در ذهن کودک پیش از تولد نقش بسته است. یکی دیگر از راه‌های ارتباط برقرار کردن با کودک متولدنشده لمس کردن اوست.

 

می‌پرسید چگونه می توان او را لمس کرد؟ شما می‌توانید با دست خود این موجود رشد یابنده را لمس کنید. هر شب با کودک خود صحبت کنید. مثلا به او بگویید «سلام عزیزم، من پدر تو هستم. منتظرم تا تو را ببینم. دوست دارم» و خود را در این مورد محدود نکنید و اجازه دهید هر چه در فکرتان می‌گذرد بر زبانتان جاری شود. در ابتدا ممکن است حرف زدن شما به عنوان مردی کامل با کودکی که هنوز به دنیا نیامده احساسی ناخوشایند در وجودتان برانگیزد، اما چیزی نخواهد گذشت که با این شیوه خو می‌گیرید.

صدا
جنین
رحم
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه