پیش‌بینی وضعیت اینترنت در چهار سال آینده

ایتنا – لوازم خانگی هوشمند و تلفن‌های همراه، عرصه را بر رایانه‌ها تنگ خواهد کرد.

پیش بینی وضعیت اینترنت در چهار سال آینده

شرکت سیسکو در گزارش سالانه خود، وضعیت اینترنت در چند سال آینده را پیش‌بینی کرده است.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، سیسکو می‌گوید هر چند در حال حاضر بخش عمده ترافیک اینترنت در انحصار رایانه‌های همراه یا رومیزی است ولی این روند در سال ۲۰۱۸ کاملاً دستخوش تغییر خواهد شد.

انتظار می‌رود در چهار سال آینده، ترافیک اینترنت بین دو گروه به طور مساوی تقسیم شود.

گروه اول رایانه‌های همراه و رومیزی است و گروه دوم عبارت است از گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌های هوشمند، دستگاه های مربوط به اینترنت اشیاء، دوربین‌ها، دستگاه‌های تنظیم حرارت و....

سیسکو در گزارش خود با پرداختن به روند نزولی فروش رایانه در چند سال اخیر، به افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های متصل به اینترنت اشاره کرده است.

از سال ۲۰۱۲ فروش رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ ۱۰ درصد کاهش داشته ولی در مقابل فروش اسمارت‌فون‌ها از همان سال، ۲۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

محققان می‌گویند در سال گذشته ۸۶.۴ درصد ترافیک اینترنت در اختیار رایانه‌ها بوده ولی انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ این میزان به ۵۰.۵ درصد برسد.

این رقم در سال گذشته برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به ترتیب ۵ و ۳.۱ درصد بوده که طبق براوردهای سیسکو، در سال ۲۰۱۸ به ترتیب به ۲۱ و ۱۸ درصد خواهد رسید.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه