چاپ سه بعدی بافت هایی که عملکرد مغز و ریه را تقلید می کنند. تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 دی 1396 10:52. محققان کالج لندن موفق به چاپ سه بعدی ساختارهای زیستی پیشرفته ای شده اند که قادر به تقلید از عملکردهای حیاتی مغز و ریه های انسان هستند. به گزارش مهر به نقل از اسین ایج، این دستاورد زمینه را برای جایگزینی بافت های آسیب دیده بدن انسان و کمک به بهبود بسیاری از بیماران آسیب دیده فراهم خواهد کرد. بافت های سه بعدی که به این شکل تهیه شده اند از نرمی کافی که مشابه با بافت های اصلی بدن افراد است، برخور ...

چاپ سه بعدی بافت هایی که عملکرد مغز و ریه را تقلید می کنند

تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 دی 1396 10:52


 اخبارعلمی,خبرهای علمی,چاپ سه بعدی

محققان کالج لندن موفق به چاپ سه بعدی ساختارهای زیستی پیشرفته ای شده اند که قادر به تقلید از عملکردهای حیاتی مغز و ریه های انسان هستند.

به گزارش مهر به نقل از اسین ایج، این دستاورد زمینه را برای جایگزینی بافت های آسیب دیده بدن انسان و کمک به بهبود بسیاری از بیماران آسیب دیده فراهم خواهد کرد.

 

بافت های سه بعدی که به این شکل تهیه شده اند از نرمی کافی که مشابه با بافت های اصلی بدن افراد است، برخوردار هستند و از آنها می توان در جراحی های پزشکی استفاده کرد. تولید بافت های مذکور نیز نسبتا ساده است و برای جایگزینی آنها بدون مشکل خاصی می توان اقدام کرد.

 

دانشمندان امیدوارند در آینده بتوان با توسعه این شیوه درمانی زمینه رشد مجدد سلول های آسیب دیده را در مغز و ریه انسان فراهم آورد و کاری کرد تا بدون انجام جراحی های دشوار بتوان زخم ها و آسیب های خطرناک را التیام بخشید.

 

یکی دیگر از مزایای پیشبرد این روش درمانی امکان کاشت و رشد دادن سلول های درمانی از طریق چاپ برخی بافت های سه بعدی است که فعلا روش مذکور بر روی برخی حیوانات در حال آزمایش شدن است.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه