چهره منظومه شمسی در صورت حفاری سیارک‌ها توسط انسان+تصاویر

چهره منظومه شمسی در صورت حفاری سیارک‌ها توسط انسان+تصاویر


اخبار علمی - چهره منظومه شمسی در صورت حفاری سیارک‌ها توسط انسان + تصاویر

یک هنرمند علمی تصاویری ارائه داده که در صورت حفاری سیارک‌ها توسط انسان‌ برای یافتن مواد معدنی ارزشمند، چهره منظومه شمسی و همچنین ماشین‌های موردنیاز را به تصویر می‌کشند.

تصور می‌شود سیارک‌های منظومه شمسی حاوی مواد معدنی به ارزش میلیون‌ها پوند باشند و این فقط کسری از آنچه است که سیاره‌های همسایه ممکن است در دل خود جای داده باشند.

 

ارزش این مواد به اندازه‌ای بالاست که میلیاردرهایی مانند لاری پیج و جیمز کامرون برای به دست آوردن آن‌ها در حال رقابت‌ با یکدیگر هستند.

هم‌اکنون یک هنرمند اهل کالیفرنیا ماشین‌ها و ساختارهای موردنیاز توسط کاوشگران معدن فضایی را به تصویر کشیده که برای انجام عملیات حفاری موردنیاز هستند.

 

«کوبا لی»، هنرمند مستقل «استودیوی سکشن» در لس‌آنجلس، متخصص هنر مفهومی مبتنی بر علم و داستان‌های علمی است.

 

در یکی از تصاویرش به نام «حفاری سوخت»، وی اتاقک بزرگی را به تصویر می‌کشد که به نیروگاه‌های گاز روی زمین شباهت دارد. گازهای داغ از میان این اتاقک‌های شناور که به واحدهای نیروگاهی بزرگ متصل‌اند، جریان می‌یابند.

 

در تصویر دیگری مته‌هایی شبیه آنچه که در نیروگاه‌های صنعتی به کار می‌روند، به چشم می‌خورند که زمین‌های صخره‌ای را حفر می‌کنند.

 

همچنین، یک سامانه عظیم دیگر مجهز به یک چرخ توربین مانند است و می‌توان از آن برای تولید انرژی با هدف نیرورسانی به مته‌ها و واحدهای تحقیقاتی بهره برد. یک بلوک هرمی به شکل اداره نیز در تصویر دیگری به چشم می‌خورد.

 

در واقع تصاویر لی فقط مفهومی هستند و حفاری فضایی باید توسط شرکت‌ها انجام شود. حفاری سیارک‌ها شامل بهره‌برداری از مواد خام شامل مواد معدنی، از صخره‌های نزدیک‌ به زمین است.

 

تصور می‌شود سیارک‌ها حاوی آهن، نیکل، تیتانیوم، هیدروژن و اکسیژن باشند. همچنین، شرکت‌های بزرگ پس از ادعای دانشمندان درباره این که روی، قلع، نقره، سرب، طلا و مس نیز در ای�� صخره‌ها وجود دارند، امیدوارند ظرف 60 سال‌ آینده این اجرام کیهانی را حفاری کنند.

 

شرکتی که در این عرصه پیشتاز است، «منایع سیاره‌ای» (Planetary Resources) نام دارد که در سال 2012 تاسیس شد و توسط موسسان گوگل به نام‌های «لاری پیج» و «اریک اشمیت» و همچنین جیمز کامرون، کارگردان «آواتار»، و «پروفسور سارا سیگر» از دانشگاه ام‌آی‌تی حمایت می‌شود.

 

اخبار , اخبار علمی , حفاری سیارک‌ها

تونل‌زنی سیارک‌ها در فضا

 

اخبار , اخبار علمی , حفاری سیارک‌ها

اتاقکی که به نیروگاه‌های گازی دوارنی زمین شباهت دارد

 

اخبار , اخبار علمی , حفاری سیارک‌ها

مته‌هایی که شبیه به مته‌های نیروگاه‌های صنعتی زمین هستند

 

اخبار , اخبار علمی , حفاری سیارک‌ها

سامانه‌ای که شبیه چرخ مجهز به توربین بزرگ است

 

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه