تاریخ انتشار : دوشنبه, 03 اسفند 1394 12:16. عکس روز ناسا به تصویری از کهکشان مسیه 82 مشهور به کهکشان سیگار اختصاص پیدا کرده است. اما چه چیزی این کهکشان را برافروخته کرده است؟. این کهکشان نامنظم که به نام ام۸۲ نیز شناخته می شود، در اثر گذر تازه ی همسایه ی مارپیچی بزرگش به نام ام۸۱ از کنار آن آشفته شده و به هم ریخته است. البته این به طور کامل سرچشمه رشته های گازی برافروخته و سرخ فامی که از آن بیرون زده و دارند در فضا پخش می شوند را توضیح نمی دهد. شواهد تازه نشان می دهد که ستارگان بسیاری در ا ...

چه چیزی سیگار کهکشانی را برافروخته کرده است؟/عکس روز ناسا

تاریخ انتشار : دوشنبه, 03 اسفند 1394 12:16


عکس روز ناسا به تصویری از کهکشان مسیه 82 مشهور به کهکشان سیگار اختصاص پیدا کرده است. اما چه چیزی این کهکشان را برافروخته کرده است؟

این کهکشان نامنظم که به نام ام۸۲ نیز شناخته می شود، در اثر گذر تازه ی همسایه ی مارپیچی بزرگش به نام ام۸۱ از کنار آن آشفته شده و به هم ریخته است.

البته این به طور کامل سرچشمه  رشته های گازی برافروخته و سرخ فامی که از آن بیرون زده و دارند در فضا پخش می شوند را توضیح نمی دهد. شواهد تازه نشان می دهد که ستارگان بسیاری در این کهکشان در حال پس زدن بادهایی از ذراتند و ترکیب همه  این بادها با هم، یک "اَبَرباد" کهکشانی پدید آورده است.

 

اخبار فرهنگی,اخبار هنرمندان,رضا حسین زاده


اخبار علمی - خبر آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه