چه کسانی باید واکسن آنفلوانزا بزنند؟

چه کسانی باید واکسن آنفلوانزا بزنند؟دکتر امیر حسین قبادیان، متخصص داخلی گفت: واکسن آنفولانزا معمولا برای همه افراد لازم نمی باشد برخی از افراد که نیاز به تزریق واکسن آنفلونزا دارند، عبارتند از: افرادی که دچار نقص ایمنی در بدن هستند، افرادی که پیوند کلیه یا کبد شده اند، افرادی که طحالشان را درآورده اند، افرادی که بیماری قلبی و یا تنفسی دارند، گروه پزشکی و پرستاران چون با بیماران مختلف سرو کار دارند.

وی در ادامه گفته است: این واکسن در سال اول باید به میزان 2 عدد و به فاصله 1 ماه تزریق شود، اما در سالهای بعد فقط سالی 1 عدد کافی می باشد. زدن این واکسن ها بهتر از نزدن آنهاست زیرا بسیاری از ویروس های مسبب آنفلونزا شناخته شده اند و این نوع واکسن ها می تواند 60 الی 70 درصد از ابتلای افراد به آنها جلوگیری کند.

دکتر قبادیان گفت: میزان تزریق واکسن آنفلولانزا در کودکان زیر 3 سال، به اندازه نصف واکسن می باشد و برای افراد بالای 3 سال نیز باید کامل تزریق شود، این واکسن باید سالانه تزریق شود زیرا ویروس های آن جهش ژنی پیدا می کنند. وی بیان کرد: امکان آن وجود دارد که حتی با زدن واکسن نیز فرد به بیماری آنفلولانزا دچار شود، زیرا احتمال دارد این واکسن برای آن نوع ویروس جهت یافته نباشد.

توصیه هایی برای جلوگیری از انتقال آنفلوانزا:

1. مراجعه سریع به پزشک.

2. استراحت فرد تا زمان به اتمام رسیدن آن بیماری.

3. استفاده از ماسک های تنفسی.

4. شستشوی مرتب دست ها.

5. پرهیز از دست دادن های غیرضروری.

تهیه و گردآوری : گروه دارو و درمان پرداد / منبع : باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه