تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 دی 1396 09:39. چین قصد دارد در سال جدید میلادی یک سیاره ۴۲۵ کیلوگرمی را به ماه بفرستد. علاوه برآن یک کاوشگر برای بازگرداندن نمونه و رباتی همراه کیت باغبانی نیز به ماه ارسال می شوند. به گزارش مهر به نقل از گاردین، چین قصد دارد در سال جاری فضاپیما به ماه بفرستد. این آخرین ماموریت از رشته برنامه های اکتشاف فضایی چین است. ماموریت فضایی Chang e ۴ در ماه ژوئن انجام می شود و یک موشک Long March ۴C ماهواره ۴۲۵ کیلوگرمی را در ۶۰ هزار کیلومتری پشت ماه قرار می دهد. در مامور ...

چین کیت باغبانی به ماه می فرستد

تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 دی 1396 09:39


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,کیت باغبانی

چین قصد دارد در سال جدید میلادی یک سیاره ۴۲۵ کیلوگرمی را به ماه بفرستد. علاوه برآن یک کاوشگر برای بازگرداندن نمونه و رباتی همراه کیت باغبانی نیز به ماه ارسال می شوند. 

به گزارش  مهر به نقل از گاردین، چین قصد دارد در سال جاری فضاپیما به ماه بفرستد. این آخرین ماموریت از رشته برنامه های اکتشاف فضایی چین است.

 

ماموریت فضایی Chang e ۴ در ماه ژوئن انجام می شود و یک موشک Long March ۴C  ماهواره ۴۲۵ کیلوگرمی را در ۶۰ هزار کیلومتری پشت ماه قرار می دهد. در ماموریت دوم یک فضاپیما و یک ربات به ماه می روند. در همین راستا آنها با اطلاعات به دست آمده از ماهواره  به طور ایمن در ماه فرود می آیند.

 

این نخستین فرود در بخش ناشناخته ماه به نام «حوضچه آیتکن قطب جنوب»  است. این منطقه یک دریاچه وسیع در قطب جنوبی ماه است.

 

جالب آنکه ربات همچنین دارای یک کیت باغبانی است که رشد گیاهان در سطح ماه را بررسی می کند.

 

همچنین چین تصمیم دارد یک کاوشگر فضایی دیگر برای بازگرداندن نمونه از ماه نیز به فضا بفرستد.  

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه