کاربردهای عجیب جستجوی صوتی در آمریکا

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

دلگرم- بررسی‌های گوگل نشان می‌دهد کاربران از قابلیت جستجوی صوتی برای انجام اموری عجیب و غیرمنتظره استفاده می‌کنند.

کاربردهای عجیب جستجوی صوتی در آمریکا

به گزارش دلگرم به نقل از فارس به نقل از تک تایمز، موضوع تحقیق بررسی نحوه استفاده نوجوانان و افراد بزرگسال از خدمات جستجوی صوتی گوگل و همین طور نرم‌افزارهای تشخیص فرامین صوتی مانند سیری و کورتانا است.

برای انجام این بررسی ۴۰۰ نوجوان بین ۱۳ تا ۱۸ سال و ۱۰۰۰ بزرگسال ۱۸ سال به بالا که کاربر خدمات جستجوی صوتی بوده‌اند در مورد عادات کاربری خود در زمان استفاده از خدمات یاد شده بر روی گوشی‌های هوشمند اظهارنظر کرده‌اند.

بر همین اساس ۲۲ درصد از نوجوانان اذعان کرده‌اند که از این خدمات در داخل حمام استفاده کرده‌اند، محلی که استفاده از خدمات مذکور در آن منطق خاصی ندارد. ۵۵ درصد از نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۸ سال گفته‌اند از هندزفری برای جستجوی صوتی استفاده می‌کنند. این رقم در مورد افراد بزرگسال ۴۱ درصد است.

استفاده نوجوانان از این خدمات امری طبیعی بوده و فرقی با دیگر استفاده‌ها از اینترنت ندارد و آن‌ها چنین کاری را به طور خلاقانه انجام می‌دهند.
یکی از متداول‌ترین استفاده‌ها از خدمات جستجوی صوتی صدور فرمان ارسال پیتزا به محل زندگی بوده است، به گونه‌ای که ۴۵ درصد نوجوانان از جمله برایم یک پیتزا بفرست به همین منظور استفاده کرده‌اند.

۴۴ درصد از بزرگسالان هم از این خدمات برای یافتن کلیدهایشان استفاده کرده‌اند. ۳۶ درصد آنان هم مانند نوجوانان از این طریق خواستار دریافت پیتزا شده‌اند. دیگر کاربرد برنامه‌های دریافت کننده فرامین صوتی یافتن کنترل از راه دور تلویزیون برای ۳۳ درصد از نوجوانان و بزرگسالان بوده است.

نکته جالب این است که در مجموع ۵۱ درصد از نوجوانان و ۳۲ درصد از بزرگسالان گفته‌اند که از خدمات جستجوی صوتی برای خنده و تفریح استفاده می‌کنند که این امر نشان می‌دهد خدمات مذکور از سوی کاربران چندان جدی گرفته نمی‌شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه