کدام زنان افسردگی پس از زایمان می‌گیرند؟

کدام زنان افسردگی پس از زایمان می‌گیرند؟
ایرنا: نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان به روش سزارین تقریبا دو برابر افسردگی در زایمان طبیعی است.
 
کدام زنان افسردگی پس از زایمان می‌گیرند؟ - تصویر 1
 
نتیجه یک تحقیق نشان می دهد خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان به روش سزارین تقریبا دو برابر افسردگی در زایمان طبیعی است.
 
به گزارش روز شنبه روابط عمومی پژوهشکده فناوریهای نوین علوم پزشکی جهاددانشگاهی ابن سینا، نتیجه این تحقیق که با همت مراکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی انجام شده در جدیدترین شماره فصلنامه علمی، پژوهشی باروری و ناباروری پژوهشکده ابن سینا ارایه شده است.
 
دوره بعد از زایمان زمانی است که بیشترین خطر بروز اختلالات خلقی شامل اندوه، افسردگی و سایکوز وجود دارد.
 
بر اساس این گزارش افسردگی پس از زایمان سندرمی بالینی است که این سندرم ترکیبی از ناخوشی های جسمی، روحی و تغییرات رفتاری است که بعضی از زنان، پس از تولد فرزند آن را تجربه می کنند.
 
افسردگی پس از زایمان می تواند با کاهش فعالیت ها در مادر و اختلال در روابط مادر، کودک و خانواده همراه باشد. ادامه اختلال و عدم تشخیص و درمان به موقع آن منجر به تطابق غیر موثر مادر با کودک، همسر و خانواده و در نتیجه عدم توانایی انجام وظایف مادری و همسری می شود.
 
بر اساس این تحقیق با توجه به اینکه افسردگی پس از زایمان به روش سزارین دو برابر زایمان طبیعی است، باید سزارین را به عنوان یک عامل خطر جدی برای افسردگی پس از زایمان در نظر گرفت.
 
همچنین توجه به نوع زایمان و مشاوره مناسب برای انتخاب روش صحیح با توجه به وضعیت مادر و نوزاد و اجتناب از انجام سزارین های انتخابی می تواند نقش موثری در کاهش افسردگی پس از زایمان و جلوگیری از صرف هزینه های فراوان در این زمینه داشته باشد.

 

زایمان
افسردگی
بارداری
سزارین
طبیعی
نوزاد
کودک
مادر
همسر
اختلالا�� خلقی
زایمان طبیعی
جسمی
روحی
تغییرات رفتاری
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه