کدام غذا برای کدام بیماری کودک؟

کدام غذا برای کدام بیماری کودک؟

نی نی بان: اگر کودک شما به یکی از بیماری‌های زیر مبتلا شد، با استفاده از روش‌های زیر و در خانه، آن را به راحتی درمان کنید.

 

کدام غذا برای کدام بیماری کودک؟ - تصویر 1

 

برای گرفتگی بینی، سوپ به کودک دهید

 

سوپ مخاط را شل می‌کند و باعث می‌شود کودک راحت‌تر نفس بکشد. حتی بهتر است یک کاسه سوپ مرغ به او دهید. این غذا علائم سرماخوردگی را با مهار سلول‌های التهاب‌زا در بدن، کاهش دهد. به علاوه، سوپ مرغ دارای هویج، کرفس و پیاز است، سبزیجاتی که حاوی ویتامین و مواد معدنی هستند و سیستم ایمنی بدن کودک را تقویت می‌کنند.

 

برای تب، به او غذاهای پر کالری دهید

 

کودک هنگام تب، انرژی زیادی مصرف می‌کند، بنابراین لازم است غذاهای پر کالری بخورد. موز را خرد کنید و در ساندویچ کره بادام زمینی او بگذارید یا پودر شیر را با سیب زمینی له شده مخلوط کنید.

 

 برای گلو درد، غذاهای نرم به او دهید

 

آیا کودکتان به سختی غذا را فرو می‌برد؟ تخم مرغ نیمرو، بلغور جو دوسر، سوپ و ماست می‌تواند درد او را کاهش دهد در حالی که مواد مغذی را به بدن او می‌رساند. یکی دیگر از مواد درمان کننده برای کودکان بالای 1 سال، عسل است. طبق تحقیقات اخیر، مواد شیرین موجود در آن، سرفه‌های شب را کاهش داده و به خواب کودک کمک می‌کند.

 

برای هر نوع بیماری، به او یخمک دهید

 

برای کودکان بیمار، هیدراته ماندن بسیار مهم است. خوابیدن به مدت زیاد یا تب می‌تواند منجر به بی‌آبی بدن شود. برای این که مطمئن شوید کودکتان دچار کم آبی نمی‌شود، یک بطری آب را کنار تخت او بگذارید. شما همچنین می‌توانید با آب پرتقال یخمک درست کنید تا علاوه بر آب، ویتامین سی بدن او را نیز تامین کنید.

 

برای بهبود، وعده‌های غذایی متعادل به او دهید

 

حتی اگر کودکتان غذای مورد علاقه خود مانند فست فود یا دسری شیرین را طلب کرد، از دادن آن خودداری کنید. زیرا غذاهای سرشار از شیرینی یا چربی‌های اشباع شده می‌توانند التهاب بدن را افزایش دهند و حال کودکان را بدتر کنند. بشقاب او را پر از مواد سرشار از ویتامین، غلات سبوس دار و پروتئین بدون چربی کنید. این مواد، قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهند و با ویروس‌ها مبارزه می‌کنند. در کاهش خطر عوارضی چون برونشیت نیز موثر اند.

گلو درد
یخمک
کالری
سوپ
ماست
عسل
تب
هیدراته
آب
بینی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه