کروم امن تر شد

کروم امن تر شد

کروم امن تر شد

گوگل در جدیدترین نسخه از مرورگر کروم، 50 نقص امنیتی را برطرف کرد.

نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، مرورگر کروم هم اکنون بیش از 750 میلیون کاربر فعال در جهان دارد که به عنوان رقیب اصلی مرورگر اینترنت اکسپلورر، از محبوبیت بالایی هم برخوردار است.

نسخه جدید مرورگر کروم بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مک و کروم فریم قابل استفاده است و پیشرفت های قابل توجهی نیز به لحاظ جستجوی راحت تر تصاویر، توسعه APIها، بهبود عملکرد و ثبات، در آن اعمال شده است.

علاوه بر اینها در این نسخه از مرورگر کروم، راه حل های امنیتی زیادی نیز لحاظ شده است که تعداد 15 عدد از آنها در دسته اهمیت بالا و متوسط قرار می گیرند. یکی از شیوه های رایج گوگل در انجام اصلاحیه های امنیتی و رفع نقاط ضعف محصولات خود، پرداخت پاداش به کلیه افرادی است که بتوانند حفره ها و نقاط ضعف امنیتی محصولات گوگل را کشف کنند. در آخرین نسخه از مرورگر کروم شرکت گوگل به کاشف نقاط ضعف امنیتی 25 هزار دلار پاداش داد. این درحالیست که پاداش های گوگل در طول عمر این محصول بسته به میزان اهمیت نقطه ضعف کشف شده از 500 دلار تا 30 هزار دلار است.

مشکلات امنیتی که در نسخه های قبلی وجود داشت اما در مرورگر فعلی برطرف شده است، مربوط به خطاهای مختلفی می شد که به دلیل استفاده رایگان به کاربر هشدار می داد. همچنین نقطه ضعفی که به تروجان ویژه نوار آدرس اجازه می داد با نصب نوار آدرس های جعلی کاربر را به صفحات تقلبی مورد نظر مهاجمان بکشاند نیز در این نسخه از مرورگر کروم رفع شده است.

لازم به ذکر است مرورگر کروم یک مرورگر منبع باز است که از سال 2008 تاکنون مورد استفاده کاربران قرار گرفته و هر روز بر محبوبیت آن نیز افزوده می گردد.

منبع:رایانه ایمن پرداز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه