تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 فروردین 1395 08:29. کسوف کلی، زمان خوبی برای رصد کردن خورشید است. ماه گذشته یک خورشید گرفتگی کلی رخ داد که علاوه بر رصدگران زمینی، تلسکوپ‌های فضایی هم آن را مشاهده کردند. عکس روز ناسا تصویری است که از ترکیب دو عکس جداگانه‌ زمینی و فضایی به دست آمده است . عکس سیاه‌ و سفید وسطی از زمین گرفته شده است. ماه جلوی خورشید را گرفته و شراره‌های خورشیدی در اطراف دیده می‌شوند. معمولا دیدن ادامه‌ی شراره‌ها از زمین مشکل است ولی تصویر سرخ رنگی که می‌بینید، رد این ادامه‌ها را ا ...

کسوف کلی از فضا و زمین / عکس روز ناسا

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 فروردين 1395 08:29


اخبارعلمی,خبرهای علمی,کسوف

کسوف کلی، زمان خوبی برای رصد کردن خورشید است. ماه گذشته یک خورشید گرفتگی کلی رخ داد که علاوه بر رصدگران زمینی، تلسکوپ‌های فضایی هم آن را مشاهده کردند.

عکس روز ناسا تصویری است که از ترکیب دو عکس جداگانه‌ زمینی و فضایی به دست آمده است .عکس سیاه‌ و سفید وسطی از زمین گرفته شده است. ماه جلوی خورشید را گرفته و شراره‌های خورشیدی در اطراف دیده می‌شوند.

 

معمولا دیدن ادامه‌ی شراره‌ها از زمین مشکل است ولی تصویر سرخ رنگی که می‌بینید، رد این ادامه‌ها را از فضا نشان می‌دهد. این عکس را رصدخانه‌ خورشیدی «سوهو» (SOHO) گرفته است. این گونه رصدها  اجازه می‌دهد که فعالیت مغناطیسی دائما متغیر خورشید از نزدیک و دور از خورشید مورد مطالعه قرار گیرد. این فعالیت‌ها در نهایت باعث بوجود آمدن شفق‌های قطبی می‌شوند.

 

اخبار علمی - خبرآنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه