گسترش بدافزارها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

ایمن رایانه پندار هشدار داد:

دلگرم- این احتمال وجود دارد که هکرهای همیشه در صحنه سعی کنند با توجه به نزدیکی به ایام انتخابات موضوعاتی جنجالی نظیر رد صلاحیت، تائید صلاحیت و یا کناره‌گیری کاندیداها را دستاویز خود قرار دهند.

همواره رویدادهای مهم و بویژه رویدادهایی که با زندگی روزمره تعداد زیادی از کاربران گره خورده است، سوژه و موقعیت مناسبی را در اختیار هکرها و ویروس نویسان برای انجام اعمال مجرمانه و کلاهبرداری‌های اینترنتی قرار داده است.

به گزارش دلگرم به نقل از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، انتخابات ریاست جمهوری که کمتر از دو هفته دیگر در کشور ما برگزار می‌شود نیز یکی از آن رویدادهای مهمی است که هکرها احتمالاً سعی در بهره‌برداری از این موقعیت خواهند کرد.
از این رو شرکت ایمن رایانه پندار به کلیه کاربران ایرانی نسبت به دریافت و گشودن ایمیل‌هایی با موضوعات انتخاباتی هشدار می‌دهد.

به گزارش ایمن رایانه پندار این احتمال وجود دارد که هکرهای همیشه در صحنه سعی کنند با توجه به نزدیکی به ایام انتخابات موضوعاتی جنجالی نظیر رد صلاحیت، تائید صلاحیت و یا کناره‌گیری کاندیداها را دستاویزی قرار دهند تا از این طریق کاربران مشتاق و علاقه‌مند به خبرهای این چنینی را فریب داده و لینک‌ها و ایمیل‌های آلوده و مخرب خود را گسترش دهند.

از این رو به کلیه کاربران توصیه می‌شود تحت تاثیر ظاهر فریبنده ایمیل‌های ارسال شده از سوی هکرها قرار نگیرند. بلکه ضمن اطمینان از بروز بودن ضدویروس خود، از باز کردن هر گونه ایمیل ناآشنا با موضوعات جنجالی خودداری کنند.

بهتر است چنانچه علاقه‌مند به پیگیری اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و یا کاندیدای مورد علاقه خود هستید، به منابع رسمی و یا سایت‌های خبری قابل اعتماد مراجعه کنید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه