گوگل مجبور است برخی معادلات گوگل پلی را باطل کند

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

به ارزش 19 میلیون دلار

ایتنا – کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، گوگل را جریمه کرد.

گوگل مجبور است برخی معادلات گوگل پلی را باطل کند

گوگل مجبور است خرید آن دسته از کودکانی که با استفاده از حساب‌های والدین خود، از فروشگاه اینترنتی گوگل خرید کرده‌اند را باطل سازد و مبالغ دریافتی را عودت دهد.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز به نقل از سایت polygon، به موجب تفاهم‌نامه گوگل با کمیسیون تجارت فدرال، گوگل قرار است مبلغ ۱۹ میلیون دلار را به آن دسته از مشتریان گوگل پلی که از حساب آنها به این شیوه پول برداشت شده، مسترد نماید.

در این پرونده، گروهی از کودکان برخی بازی‌های عرضه شده در گوگل پلی را دانلود کرده و به هنگام اجرای بازی‌ها، اقلامی به ارزش بین ۹۹ سنت تا ۲۰۰ دلار خرید کرده‌اند.

این بازیگران خردسال با توجه به سن کم خود، درک نکرده‌اند که این خریدها رایگان نبوده و مستلزم پرداخت هزینه است.

کمیسیون تجارت فدرال معتقد است گوگل در این خصوص کم‌کاری کرده و بدون کسب اجازه از والدین این کودکان، از حساب آنها برداشت نموده است.

گوگل در حال حاضر با اتخاذ راهکارهایی چند، قصد دارد جلوی بروز این اتفاق در آینده را بگیرد.

کمیسیون تجارت فدرال از گوگل خواسته با تمام کاربرانی که در این قضیه از حساب آنها پول کسر شده تماس بگیرد و نحوه روند استرداد این مبالغ را به اطلاع آنها برساند.

پیش از این شرکت‌های اپل و آمازون نیز در پرونده‌هایی مشابه، به علت دریافت مبالغ اضافی از کاربران خود جریمه شده‌اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه