یاهو و گوگل سیستم رمزگذاری مشترک راه اندازی می‌کنند

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

دلگرم- طراحی و ظاهر ایمیل یاهو این روزها بیش از پیش به جی‌میل مرتبط شده است.

یاهو و گوگل سیستم رمزگذاری مشترک راه اندازی می کنند

به گزارش دلگرم به نقل از ایسنا، آلکس استاموس، افسر تحقیقات امنیتی فاش کرد که برنامه آتی این دو شرکت این است که تا سال آینده یک سیستم رمزنگاری مشترک طراحی کنند.

این اقدام باعث آسایش و راحتی بیشتر افرادی که از سرویس‌های ایمیل یاهو استفاده می‌کنند خواهد شد زیرا می‌توانند ایمیلهای ایمن و اطلاعات را از طریق سرورهای یاهو ارسال کنند و همچنین ایمیل‌های خود را به سرویس جی‌میل امتداد دهند.

این رمزنگاری آن قدر قدرتمند است که هیچ فضایی برای هک شدن یا نشت اطلاعات باقی نمی‌گذارد. استاموس اعلام کرد اگر یک فعال در سودان بخواهد ایمیلی را به آدرس جی‌میل به یک سازمان حقوق بشری بفرستد و رمزنگاری فعال باشد، گزینه رمزنگاری به صورت اتوماتیک پیشنهاد می‌شود.

هنوز مشخص نیست که آیا ایمیل ارسالی درست از قسمت موضوع رمزنگاری می‌شود یا فقط متن پیام رمزنگاری خواهد شد.

گوگل همچنین به این مساله علاقه نشان داده و مایل است با یاهو برای ایجاد سیستم ایمیل عاری از هک شدن همکاری کند.

قابلیت رمزنگاری ایمیل‌ها به عنوان یک گزینه اختیاری برای کاربران ایجاد خواهد شد و می‌تواند برای ارسال پیام‌های محرمانه آن را فعال کنند. کاربران در زمینه رمزنگاری اختیار و آزادی دارند این به معنای این است که حتی سرورها و شرکت‌های ایمیل نمی‌توانند به رمز کاربران دسترسی پیدا کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه